standardowy wygląd strony | większy kontrast: A  A  | większa czcionka: A+  A++ 
Logo BIPNaglowek
Biuletyn Informacji Publicznej gminy Zaręby Kościelne
zareby.ornet.pl
-Podstawowe dane
Aktualności
Spis Powszechny 2021
Powszechny Spis Rolny - 2020r.
Wybory
Władze
Organizacja urzędu
Kultura i sport
Pomoc publiczna
Prawo lokalne
Podatki i opłaty
Fundusz sołecki
Strategie, plany, inne
Rejestry i ewidencje
Jednostki
Jednostki - sprawozdawczość
Finanse
Sprawozdawczość budżetowa
Przetargi
Bezpłatna Pomoc Prawna
Zgromadzenia
Obsługa interesanta
Ochrona Danych Osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Rządowe Centrum Legislacji
Redaktorzy, instrukcja obsługi
Serwis
-Rejestr zmian i statystyki
-Wyszukiwarka
Aktualności 2018


Obrazek
Statystyczne Vademecum Samorządowca - informacje o gminie i nie tylko.

Zachęcamy do korzystania z produktów oferowanych przez Statystykę Publiczną. Szczególnej uwadze polecamy Statystyczne Vademecum Samorządowca, które może być cennym źródłem aktualnych informacji o gminie i powiecie dla mieszkańców, turystów i inwestorów.

Pobierz informacjeMazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) oraz Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej zapraszają przedstawicieli klubów sportowych i organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie pn. „Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zlecaniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym – nowe przepisy wykonawcze do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”, które odbędzie się w dniu 8.01.2019 r. (wtorek) w godz. 13.00-17.30 w Centrum Dialogu Społecznego ul. Partyzantów 7A w Ostrowi Mazowieckiej. Szczegóły w załączniku.

PobierzWigilia osób starszych i samotnych - 18 grudnia 2018r.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas radosnego wyczekiwania, nadziei, pokory oraz miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki.

18 grudnia br. zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla osób samotnych oraz starszych z terenu Naszej Gminy w Starym Młynie w Zarębach Kościelnych. W Wigilii uczestniczyła m.in. Pani Wójt Gminy Urszula Wołosiewicz, Przewodniczący Rady Marek Nowacki, ks. Andrzej Dmochowski oraz ks. Robert Zabielski, pracownicy GOPS. Spotkanie uświetniły występy zespołu Zapominajka.

Po oficjalnych przemówieniach odbyło się tradycyjne przełamanie opłatkiem a następnie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do świątecznego obiadu, który składał się z tradycyjnych potraw wigilijnych. Na zakończenie każdy otrzymał symboliczną paczkę świąteczną.

Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom za wspólną modlitwę oraz mile spędzony czas. Przy okazji pragniemy złożyć wszystkim życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2019 Roku!
Uprzejmie zapraszamy na posiedzenie III Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 28 grudnia 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Świerże Zielone.
Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 10.00.

Pobierz porządek obrad.W dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Zaręby Kościelne będzie czynny
w godzinach 7.30 - 13.00.

UWAGA MIESZKAŃCY POWIATU OSTROWSKIEGO !

W związku z realizacją przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej projektu pod nazwą „Poprawa efektywności sytemu ratownictwa medycznego w powiecie ostrowskim poprzez przebudowę i doposażenie SOR” informujemy, że rozpoczęto przebudowę pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), w celu poprawy jakości obsługi pacjentów i świadczenia usług medycznych.

Prace budowlane mogą potrwać do końca lutego 2019 r.

Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) będzie pracował nieprzerwanie w pomieszczeniach zastępczych, usytuowanych na pierwszym piętrze budynku „C”.

W związku z powyższym mogą powstać przejściowe utrudnienia w obsłudze Pacjentów, za które wraz z Dyrekcją SPZZOZ serdecznie przepraszamy.


Z poważaniem

/-/ Zbigniew Chrupek

Starosta OstrowskiPUP Ostrów Mazowiecka - Oferty pracy aktualne na dzień 07.12.2018r.

Pobierz ogłoszeniePostanowienie Wójt Gminy z dnia 03.12.2018r. dot. budowy stacji bazowej telefonii komórkowej.

Pobierz ogłoszenieFederacja Mazowia wraz z Miastem Ostrów Mazowiecka zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z powiatu ostrowskiego na szkolenie “Jak napisać dobry projekt i skąd finansować działania?”

Jeśli chcesz:
- poznać zasady tworzenia dobrego projektu;
- poznać kryteria oceny projektów w konkursach ogłaszanych przez Urząd Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego;
- ocenić cudzy wniosek, aby z tym doświadczeniem pracować w przyszłości nad swoimi projektami;
- wiedzieć skąd organizacje pozarządowe mogą w najbliższym czasie pozyskiwać środki na działania;
- porozmawiać o możliwych źródłach finansowania swoich projektów;
- dowiedzieć się jak zapewnić wkład własny do projektu

to szkolenie jest dla Ciebie!


Miejsce: Centrum Dialogu Społecznego ul. Partyzantów 7A, Ostrów Mazowiecka

Termin: 07.12.2018, Godzina: 10:00 - 16:00


Udział w spotkaniu jest bezpłatny!


Więcej informacji na fb: https://www.facebook.com/events/338410120075906/


W sprawie zapisów prosimy o kontakt: a.lau@mazowia.org.plOgłoszenie dla mieszkańców Zarąb Kościelnych!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miejscowości Zaręby Kościelne, którzy deklarowali chęć przyłączenia do budowanej kanalizacji do podpisywania umów na przyłączenie do kanalizacji. Prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Gminy, do pokoju nr 10 właścicieli nieruchomości. Kontakt tel. 862763122 - Pan Antoni Nienałtowski.

Wzór umowy załączamy poniżej - prosimy o zapoznanie się z treścią dokumentu.

PobierzII Sesja Rady Gminy w Zarębach Kościelnych - 28 listopada 2018 r.

Zapraszamy na posiedzenie II Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 28 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy
w Zarębach Kościelnych.

Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 10.00.Obwieszczenie Wójt Gminy Zaręby Kościelne z dnia 27.11.2018r.

Dotyczące terminu wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego część wsi Gąsiorowo.

PobierzPlanowane przerwy w dostawie prądu na terenie gminy w dniach 26-30.11.2018r.

Kępiste-Borowe - st 09-516 - dnia 28.11.2018r. - w godz. 8.00-14.00.

Pobierz
Obrazek
Zapraszamy na posiedzenie I Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 23 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy
w Zarębach Kościelnych. Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 10.00.

W załączeniu Postanowienie Nr 104/2018 Komisarza Wyborczego w Ostrołęce I
z dnia 9 listopada 2018r. w sprawie zwołania pierwszej sesji nowo wybranej Rady Gminy Zaręby Kościelne.

PobierzZapraszamy na posiedzenie XXXV Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 14 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zarębach Kościelnych.
Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 12.00.
INFORMACJA O WYSOKOŚCI DOTACJI CELOWEJ Z PRZEZNACZENIEM NA BIEŻĄCE UTRZYMANIE URZĄDZEŃ MELIORACJI WODNYCH SZCZEGÓŁOWYCH

Na podstawie paragrafu 5 Uchwały Nr XXIX/224/14 Rady Gminy Zaręby Kościelne z dnia 25 sierpnia 2014r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej spółkom wodnym, trybu postępowania w sprawie dotacji sposobu jej rozliczania, Wójt Gminy Zaręby Kościelne podaje do publicznej wiadomości o udzielonej dotacji w kwocie 8.000,00 zł dla Spółki Wodnej Zaręby Kościelne z siedzibą w Zarębach Kościelnych przy ul. Kowalskiej 14.Planowane przerwy w dostawie prądu na terenie gminy w dniach 19-23 listopada br.

W załączniku przesyłamy aktualne informacje o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej.

Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zgleczewo Szlacheckie od nr 1 do 29, Zgleczewo Panieńskie nr 1, 2, 3,
dnia 20.11.2018, godz. 8.00-13.00;

Zakrzewo Wielkie od nr 1 do 29, dnia 20.11.2018, godz. 11.00-14.00

Świerże Zielone nr 16, dnia 22.11.2018, 14.00-17.00.


PobierzPomoc suszowa: nabór wniosków do 16 listopada

Decyzją ministra rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada. Jak podkreślił szef resortu rolnictwa, wydłużony termin ma dać możliwość ubiegania się o pomoc tym wszystkim, którzy nie mają jeszcze protokołu oszacowania szkód w uprawach lub innych wymaganych dokumentów. - Chodzi o to, by pomoc dotarła do wszystkich poszkodowanych - powiedział Ardanowski. Minister zapewnił, że w przypadku wyczerpania planowanej na 1,5 mld zł puli środków na pomoc suszową, zostanie ona zwiększona.

Wniosek należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.Bezpłatne szkolenie pn. „Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zleceniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym. "


Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) oraz Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz pracowników samorządowych, których głównym zadaniem jest współpraca z ngo na bezpłatne szkolenie pn. „Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zleceniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym - nowe przepisy wykonawcze do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”,które odbędzie się w dniu 5.11.2018 (poniedziałek) w godz. 12.00 - 16.30 w Centrum Dialogu Społecznego ul. Partyzantów 7A w Ostrowi Mazowieckiej.

Szczegóły dotyczące szkolenia znajdują się w załączniku.

Pobierz ogłoszenieRoczny Program Współpracy Gminy Zaręby Kościelne z Organizacjami Pozarządowymi na 2019 rok

Drodzy Państwo,
Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach projektu Rocznego Programu Współpracy Gminy Zaręby Kościelne z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok.

Termin konsultacji: od 24 października do 6 listopada 2018 r.

Sposób wzięcia udziału w konsultacjach: wyrażenie pisemnej opinii na formularzu konsultacji, stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia - wypełniony formularz należy dostarczyć do siedziby Urzędu Gminy Zaręby Kościelne lub w wersji elektronicznej na adres ugzar@post.pl, więcej informacji w zakładce Organizacje pozarządowe.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach!Wyciąg z obwieszczenia Komisarza Wyborczego w Warszawie I o wynikach wyborów do rad oraz wynikach wyborów wójtów.

OBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W WARSZAWIE I z dnia 29 października 2018 r. o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze województwa mazowieckiego. - pobierz

OBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W WARSZAWIE I z dnia 26 października 2018 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa mazowieckiego. -pobierzOcena jakości wody z wodociągu gminnego w III kwartale 2018r.

PobierzUwaga Rolnicy! - pomoc przy wypełnieniu wniosków suszowych.

Zapraszamy wszystkich producentów rolnych na spotkania, na których uzyskacie Państwo pomoc w wypełnieniu wniosków o pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy, do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Producent rolny powinien wziąć ze sobą:
1. kopia protokołu z oszacowania szkód;
2. kopia wniosku o dopłaty;
3. zaświadczenie o pomocy deminis (jeśli była uzyskana).

Terminy spotkań:
- Świetlica Świerże - 15.10.2018r. o godz. 9.00.
- Świetlica Chmielewo - 16.10.2018r. o godz. 9.00.
- Świetlica Kępiste-Borowe - 17.10.2018r. o godz. 9.00.

Indywidualna pomoc w wypełnianiu wniosków udzielana jest przez Panią Urszulę Dąbkowską w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki - I piętro budynku komunalnego przy ul. Kowalskiej 16A (wejście do Biblioteki Publicznej Gminy).Posiedzenie XXXIV Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych

Serdecznie zapraszamy na posiedzenie XXXIV Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 12 października 2018 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy.

Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 11.00.Planowane przerwy w dostawie prądu na terenie gminy dnia 10.10.2018r.

Gaczkowo od nr 1 do 6, Nowa Złotoria nr 40 - w godz. 8.00-14.00

Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.Pomoc suszowa – pierwsze wypłaty i wydłużenie terminu.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o wydłużeniu do 31.10.2018 r. terminu składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej przez producentów rolnych, w których gospodarstwach wystąpiły szkody spowodowane suszą.

Do biur powiatowych ARiMR wpłynęło do tej pory ok. 28,5 tys. wniosków na łączną kwotę ok. 171 mln zł.Uwaga rolnicy: pomoc finansowa dla producentów rolnych, poszkodowanych w wyniku tegorocznej suszy

Pismo Pana Rafała Romanowskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 września 2018r., znak: F.we.079.207.2018 w sprawie finansowej pomocy dla producentów rolnych, poszkodowanych w wyniku tegorocznej suszy (pismo w załączniku).
Pismo zawiera szczegółowe informacje dotyczące terminów i dokumentów, które producenci powinni złożyć w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

PobierzZapraszamy do zapoznania się z multimedialną prezentacją województwa mazowieckiego oraz publikacją pt.

"100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. INTELIGENTNY ROZWÓJ."


Link do prezentacji: http://mazowieckie.polskamultimedialna.pl/pl/mazowieckie/

Obrazek
Pomoc klęskowa dla rolników. Trwa nabór wniosków.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi.

W pierwszej kolejności o wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy, w których gospodarstwach susza lub powódź spowodowały straty w uprawach w wysokości co najmniej - 70 proc. Wnioski mogą składać w biurach powiatowych ARiMR od 14 do 28 września 2018 r. Stawka pomocy wynosi 1 tys. zł do 1 ha, jeśli rolnik miał ubezpieczoną przynajmniej połowę powierzchni upraw (z wyłączeniem łąk i pastwisk). Gospodarz, który nie miał takiej polisy, otrzyma 50 proc. tej kwoty. Do wniosku o pomoc trzeba dołączyć m.in. kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których te szkody powstały.

Wniosek należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Wniosek o przyznanie pomocy - http://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/wnioski-o-przyznanie-pomocy-suszowej-rolnikom-i-rybakom-w-2018-r/pomoc-kleskowa-dla-rolnikow.html

Pomoc jest skierowana do producenta rolnego:
- któremu został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności,
- w którego gospodarstwie rolnym szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi, powstałe na powierzchni uprawy, objęły co najmniej 30 % danej uprawy (przy czym w ramach naboru wniosków składanych w terminie 14-28 września 2018 r. pomocą będą objęte szkody poniesione na powierzchni uprawy w wysokości co najmniej 70 % danej uprawy);
- będącego mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem w rozumieniu załącznika nr 1 do rozporządzenia nr 702/2014.

Pomoc będzie udzielana:

- poza formułą pomocy de minimis (pomoc publiczna), na warunkach określonych w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 702/2014 – w przypadku gdy szkody spowodowane tegoroczną suszą lub powodzią, oszacowane przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód będą wynosić powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym lub średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, albo
- w ramach formuły pomocy de minimis, zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) nr 1408/2013 – w przypadku gdy powyższe szkody będą wynosić nie więcej niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej lub średniej rocznej produkcji roślinnej.

Wysokość pomocy ustala się jako iloczyn deklarowanej przez producenta rolnego we wniosku powierzchni uprawy, w której powstały szkody oraz stawki pomocy. Przy czym, w przypadku pomocy udzielanej:
- poza formułą pomocy de minimis (pomoc publiczna) wysokość pomocy nie może przekroczyć wartości stanowiącej różnicę pomiędzy 80% bądź 90% (w zależności od położenia gospodarstwa rolnego) kwoty obniżenia dochodu powiększonej o koszty poniesione i pomniejszonej o koszty nieponiesione, a wysokością pomocy otrzymanej na podstawie odrębnych przepisów i otrzymanych odszkodowań,
- w ramach formuły pomocy de minimis przyznawana pomoc nie może przekroczyć równowartości w euro dostępnego limitu de minimis (z uwzględnieniem limitu w zakresie pomocy w rolnictwie, rybołówstwie i ogólnego limitu pomocy de minimis).

Kwota pomocy będzie podlegała pomniejszeniu o 50% dla producentów rolnych, którzy w dniu wystąpienia szkód w uprawach rolnych nie mieli ubezpieczonych co najmniej 50% powierzchni upraw w gospodarstwie rolnym, z wyłączeniem łąk i pastwisk.

Do wniosku należy dołączyć, w przypadku:

1. pomocy de minimis, udzielanej zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1408/2013:
-kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których powstały szkody,
- zaświadczenia dotyczące otrzymanej pomocy de minimis (równoważne ze złożeniem zaświadczenia jest wypełnienie oświadczenia dotyczącego otrzymanej pomocy de minimis).

2. pomocy udzielanej zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 702/2014 - pomoc publiczna:
- kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których powstały szkody, z adnotacją wojewody potwierdzającą wystąpienie szkód.

(wzór protokołu oszacowania szkód oraz wytyczne do jego sporządzenia zostały opublikowane na stronie MRiRW www.gov.pl/rolnictwo/niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne .

Z kolei rolnicy, w których gospodarstwach szkody w uprawach wyniosły co najmniej 30 proc. i mniej niż 70 proc., wnioski o pomoc mogą składać od 26 września do 17 października 2018 r. W tym przypadku bazowa stawka pomocy wynosi 500 zł na 1 ha powierzchni uprawy i również jest pomniejszana o połowę, gdy rolnik nie ma polisy.

Podstawa prawna: 13r rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm.) - zmiana opublikowana w Dz. U. poz. 1483.Planowane przerwy w dostawie prądu na terenie gminy dnia 27 września br.

Chmielewo od nr 42 do nr 49 - dnia 27.09.2018 - w godz. 7.00-14.00

Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.
Zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych
ds. ustalenia wyników głosowania oraz zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania przyjmowane
jest w godzinach 7.30- 15.30 w Urzędzie Gminy pokój nr „8” do dnia 21 września 2018 roku.
Informacja Gminnej Komisji Wyborczej dot. rejestracji list i kandydatów.

PobierzWystawa Grzybów 2018

Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzenia Wystawy Grzybów 2018 w siedzibie PSSE Ostrów Mazowiecka, ul. Wł.Sikorskiego 3 w dniach 25 - 28 września 2018r. /szczegóły na załączonym plakacie informacyjnym/.
PobierzJesienne szczepienie lisów na terenie gminy.

Gmina Zaręby Kościelne oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii uprzejmie informują, że w dniach od 15 do 26 września 2018 roku przeprowadzona zostanie w województwie mazowieckim jesienna akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.


Pobierz komunikatPlanowane przerwy w dostawie prądu na terenie gminy w dniach 17-21 września br.

Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.


miejscowość: Zaręby Kościelne: ul. Farna od nr 10 do 29, nr 32, 32A, 32B, 32C, 33, 35, 36, 38, Parafia Rzymsko-Katolicka, Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Rynek nr 8, 8/2, 18

ST- 09-890, dnia 18.09.2018, w godzinach: 8.00-17.00
Zostań rolnikiem ekologicznym i uprawiaj eko–warzywa ze Społecznym Instytutem Ekologicznym!

Społeczny Instytut Ekologiczny zaprasza rolników do udziału w projekcie „GO Agri BIO” finansowanym z grantu przekazanego przez Fundację Carrefour. Projekt przeznaczony jest dla tych rolników, którzy chcieliby uprawiać warzywa z certyfikatem rolnictwa ekologicznego i przejść pełen proces konwersji na rolnictwo ekologiczne.

Zapewniamy wsparcie finansowe i merytoryczne. Informacje oraz warunki uczestnictwa są do pobrania tutaj http://www.sie.org.pl/pl/aktualnosci/62:zostan-rolnikiem-ekologicznym-i-uprawiaj-eko-warzywa-ze-spolecznym-instytutem-ekologicznym

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać wyłącznie e-mailem na adres: biuro@sie.org.pl najpóźniej do 20 września 2018 r.

Do projektu zakwalifikowanych zostanie 5 rolników, dlatego w przypadku dużej ilości zgłoszeń o udziale w projekcie może decydować kolejność wpłynięcia wniosku.

Szczegóły dotyczące projektu znajdą Państwo na stronie www.sie.org.pl

Pobierz formularz zgłoszeniowyPlanowane przerwy w dostawie prądu na terenie gminy w dniach 10-14 września br.

Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.


miejscowość: Skłody-Stachy nr 17 Stacja Paliw Skłodowski Sp.J., Polkomtel Sp. z o.o.
ST: - 09-510, dnia: 10.09.2018, w godzinach: 8.00-14.00Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) oraz Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie „Ochrona danych osobowych w ngo”,które odbędzie się w dniu 4.09.2018 (wtorek) w godz. 13.00 - 17.00 w Centrum Dialogu Społecznego ul. Partyzantów 7A w Ostrowi Mazowieckiej.

PobierzBezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy "Prowadzenie produkcji rolniczej".
PobierzStarostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych informuje o rozkładzie jazdy na linie komunikacyjne na terenie Powiatu Ostrowskiego.

PobierzXXXIII Sesja Rady Gminy w Zarębach Kościelnych - 29 sierpnia 2018 r.

Zapraszamy na posiedzenie XXXIII Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2018 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy.
Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 12.00.
Harmonogram wywozu odpadów na X-XII 2018
PobierzXI Dożynki Powiatowe odbędą się 26 sierpnia 2018 r. w Zuzeli

- Organizator Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza do zapoznania się z programem uroczystości.

PobierzDecyzja RGK.604.3.2018 z dnia 10.08.2018r. o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia na terenie wsi Nienałty-Szymany.
PobierzOgłoszenie Wójta Gminy Zaręby Kościelne o wynikach naboru na wolne stanowisko urzędnicze: d/s wymiaru podatków w Urzędzie Gminy.
Pobierz
Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej
na terenie gminy w dniach 20-26 sierpnia br.


Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.

PobierzUlotka informacyjna na temat wymogów dotyczących zabezpieczenia gospodarstw, w których utrzymywane są świnie, wynikających z rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r.
w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, zmienionego rozporz. MRiRW z dnia 9 lutego 2018r. (Dz.U. z 2018r. poz. 360).

Wymagania ustanowione w tym rozporządzeniu mają na celu zwiększenie ochrony stad świń przed ASF w gospodarstwach, położonych na terytorium Polski poza obszarami objętymi restrykcjami w związku z występowaniem ASF (poza obszarem zagrożenia, objętym ograniczeniami i ochronnym).
Pobierz informacjęOferty pracy PUP w Ostrowi Mazowieckiej aktualne na dzień 10.08.2018r.
PobierzObwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie
z dnia 11 czerwca 2018 r., znak WOOŚ-II.420.141.2018.EWA.11,

w sprawie zmiany terminu wydania postanowienia w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: Budowa podstacji trakcyjnej PT Kietlanka
PobierzPowiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje iż posiada środki finansowe na aktywizację zawodową osób bezrobotnych i poszukujących pracy
PobierzObwieszczenie WAW-PS.4400.30.2018.AW
Obwieszczenie Marszałka Województwa Mazowieckiego z dnia 24 lipca 2018r.
PobierzOBWIESZCZENIE Wójta Gminy Zaręby Kościelne z dnia 27.07.2018 roku

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015r., poz1515 ze zm.)

Wójt Gminy Zaręby Kościelne zawiadamia, że w terminie od 27.07.2018 roku do 12.08.2018 roku odbędą się konsultacje społeczne projektów uchwał dotyczących ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie gminy Zaręby Kościelne miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

Projekty uchwał:

1)udostępnione zostaną mieszkańcom sołectw Gminy Zaręby Kościelne w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zaręby Kościelne www.zareby-kosc.pl oraz podczas zebrań wiejskich;

2)wyłożone w urzędzie Gminy w Zarębach Kościelnych (pokój nr 11) w dniach i godzinach urzędowania, celem udostepnienia ich mieszkańcom i zgłaszania opinii, uwag i wniosków.

Wypełnione formularze zawierające wnioski i opinie mieszkańców, należy składać w terminie do dnia 13.08.2018 rok do godz.15.00 poprzez:
1)złożenie w sekretariacie Urzędu Gminy w Zarębach Kościelnych lub w pokoju nr 11
2)przesłanie wypełnionego formularza pocztą na adres: Urząd Gminy Zaręby Kościelne, ul. Kowalska 14, 07 – 323 Zaręby Kościelne.

Konsultacje mają charakter opiniodawczy a ich wyniki nie są wiążące.


Zarządzenie Nr 187/18 w sprawie konsultacji - pobierzFormularz zgłaszania opinii - pobierzInformacja o konieczności krótkotrwałego zamknięcia przejazdów kolejowo-drogowych w celu wyregulowania torów kolejowych

W związku z postępującymi pracami dotyczącymi modernizacji LK E75 zachodzi konieczność krótkotrwałego zamknięcia przejazdów kolejowo-drogowych w celu wyregulowania torów kolejowych oraz doprowadzenia ich do projektowych rzędnych niwelety. Minimalizując utrudnienia dla lokalnej społeczności planujemy te prace wykonać podczas zamknięć nocnych. W związku z tym informujemy, że w terminach jak poniżej nieprzejezdne będą przejazdy kolejowo-drogowe w lokalizacjach:

Przejazd kolejowo-drogowy w km 96+248 (Uścianek Wlk.); zamknięcie w nocy 25/26.07.2018,
Przejazdy kolejowo-drogowe w km 99+194 (Kietlanka) i km 102+964 (Szulborze Wlk.); zamknięcie w nocy z 26/27.07.2018.

Prosimy o poinformowanie mieszkańców gminy oraz innych zainteresowanych stron o przewidywanych utrudnieniach.

Ogłoszenie z dnia 19 lipca 2018r. o naborze na wolne stanowisko urzędnicze: d/s wymiaru podatków - jeden etat.

Ogłoszenie o naborze,kwestionariusz osobowy.Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy w dniach 23-29 lipca br.
PobierzWnioski o oszacowanie szkód wyrządzonych przez susze -
Zaręby Kość, dnia 02.07.2018 r.


W związku ze szkodami w uprawach rolnych, które zostały wyrządzone przez susze, informuję o możliwości składania w Urzędzie Gminy w Zarębach Kościelnych wniosków o oszacowanie szkód na odpowiednim formularzu dostępnym w załączniku oraz w Urzędzie Gminy pok. Nr 10.

Do wniosków należy dołączyć wykaz działek deklarowanych do płatności za 2018r. oraz kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt lub kserokopie księgi stada bądź paszportu.

Wnioski należy składać w godzinach pracy urzędu do 17.07.2018 r.


Wójt Gminy
mgr Józef Rostkowski

Pobierz wniosek w pdf,Pobierz wniosek doc.
Oferty pracy PUP w Ostrowi Mazowieckiej aktualne na dzień 29.06.2018r.
PobierzZarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy na 2019 rok

Pobierz informację,Formularz zgłoszenia propozycji do projektu - pobierzOferty pracy PUP w Ostrowi Mazowieckiej aktualne na dzień 22.06.2018r.

PobierzW związku z wystąpieniem 2 stopnia zagrożenia zjawiskiem burz z gradem na obszarze powiatu ostrowskiego, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Warszawie wydaje ostrzeżenie z dnia 21.06.2018r.
PobierzRodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Pobierz informację
Obrazek
Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy w dniach 25-29 czerwca br.
Obrazek
Pobierz informacjęPunkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych


Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany jest na placu targowicy przy ul. Czyżewskiej w Zarębach Kościelnych.

Czynny jest w godzinach od 8.00 - 10.00 w każdą środę.

Od 1 lipca br. wchodzi w życie zakaz spalania paliw wskazanych w mazowieckiej uchwale antysmogowej.

Uchwałą nr 162/17 z 27 października 2017 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego wprowadził na obszarze województwa mazowieckiego ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Oprócz wymagań dotyczących użytkowanych i nowych źródeł ogrzewania na paliwa stałe, uchwała wprowadza zakaz stosowania następujących paliw:

- mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem,
- węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z ich wykorzystaniem,
- węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu 0-3 mm,
- paliw zawierających biomasę o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20% (np. mokrego drewna).

Kupując opał powinniśmy domagać się od sprzedawców certyfikatów/dokumentów potwierdzających (na piśmie) odpowiednie parametry zakupionego towaru. Zakup powinien być udokumentowany paragonem lub fakturą. Dokumenty te będą stanowiły dowody w trakcie przeprowadzania kontroli jakości paliw stosowanych przez mieszkańców.

Należy pamiętać, że osoba naruszająca przepisy uchwały może być ukarana mandatem 500 zł lub grzywną do 5000 zł, a udaremnienie lub utrudnianie przeprowadzenia kontroli w zakresie ochrony środowiska jest przestępstwem zagrożonym karą aresztu na podstawie art. 225 k.k.List Prezesa KRUS do Rolników i Dzieci

W trosce o bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych.
PobierzPociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich

W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx. Podróż jest szybka i komfortowa. Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojeżdża w niespełna 3 godziny, do Ustki w zaledwie 5 h 21 min. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.

Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać
w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash,
w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu. Wakacyjnemu połączeniu stolicy
z wybrzeżem towarzyszy akcja promocyjna „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której osoby podróżujące pociągiem „Słoneczny” mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem.

Pobierz cennik,Pobierz rozkład jazdy.Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 1 dot. burz z gradem w dniu 11.06.2018 r.
PobierzApel do mieszkańców o bezpieczny wypoczynek w okresie letnim!
Zaręby Kościelne, 7 czerwca 2018r.

W związku z nadchodzącym okresem letnim oraz okresem wakacyjnym dla dzieci i młodzieży, zwracam się z prośbą i apeluję do mieszkańców Gminy Zaręby Kościelne o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku podczas letniego wypoczynku.

Wolny czas w połączeniu ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi wpływa na wzrost liczby osób korzystających z wypoczynku nad wodą. Brawura, słabe rozpoznanie terenu wodnego, kąpiel po spożyciu alkoholu, a także brak odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad nieletnimi może być przyczyną tragedii.

Zwracam szczególną uwagę na niebezpieczeństwo, z jakim wiąże się przebywanie dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych nad wodami, powstałymi w wyniku eksploatacji żwiru na terenie naszej gminy. Tereny te tylko z pozoru są atrakcyjne. W rzeczywistości to miejsca bardzo niebezpieczne, na których obowiązuje całkowity zakaz przebywania i kąpieli. Zakaz kąpieli obowiązuje również na wszystkich rzekach na terenie gminy.

Dlatego apeluję do wszystkich, zwłaszcza do rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na sposób i miejsce spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

Zróbmy wszystko, by letni wypoczynek, a także tegoroczne wakacje były bezpieczne.

z poważaniem
Wójt Gminy Zaręby Kościelne
Józef Rostkowski

XXX Sesja Rady Gminy - 11 czerwca 2018 r. w Świetlicy wiejskiej
Kępiste – Borowe


Uprzejmie zapraszamy na posiedzenie XXX Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 11 czerwca 2018 r. w Świetlicy wiejskiej
w miejscowości Kępiste – Borowe.

Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 11.00.25 maja 2018 r. weszło w życie RODO

Wypełniając obowiązek informowania klientów Urzędu Gminy Zaręby Kościelne o przetwarzaniu ich danych osobowych zgodnie z RODO, zachęcamy do śledzenia zakładki pn. "Ochrona Danych Osobowych", która została uruchomiona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy. W zakładce znajdują się informacje RODO odnoszące się do obowiązków Gminy w wyżej wymienionym zakresie.
UWAGA! Zamknięcie przejazdu kolejowego w Uścianku Wielkim

W związku z remontem przejazdu kolejowego, uprzejmie informujemy, że od dnia 12.06.2018 godz. 9.00, przejazd zostanie zamknięty. Objazd przez miejscowość Kietlanka.

W załączeniu pismo dotyczące wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzeniem znak: KTD.7121.5.2018
PobierzKomunikat w sprawie nowych adresów e-mail mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej.


Informujemy, że w związku z przejściem na nową domenę @mf.gov.pl nastąpiła zmiana adresów poczty elektronicznej Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz urzędów skarbowych woj. mazowieckiego.

Zmiany dotyczą także wszystkich adresów imiennych pracowników i funkcjonariuszy mazowieckiej KAS.

Aktualne, najczęściej używane adresy e-mailowe zostały zamieszczone w pliku załącznika, a także są dostępne na stronie Izby Administracji Skarbowej w Warszawie oraz na podstronach urzędów skarbowych woj. mazowieckiego i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Urząd Skarbowy w Ostrowi Mazowieckiej - us.ostrow-mazowiecka@mf.gov.pl

Pobierz informację

Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy 06-10 czerwca br.

miejscowość - Nowa Złotoria nr od 13 do 27, ST - 09-524, dnia 07.06.2018, w godzinach 8.00-14.00


Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.


Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.Obrazek
Szanowni Państwo!

Informujemy, iż Nasza Gmina przystąpiła do konkursu „Podwórko NIVEA”, w którym można wygrać wyjątkowe rodzinne miejsce zabaw. Jako lokalizację wskazany został teren w miejscowości gminnej Zaręby Kościelne przy ul. Młynarskiej. Będzie to miejsce ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców,
z podziałem na strefy: sportową, naukową i artystyczną.

To czy podwórko Nivea powstanie w Naszej Gminie zależy tylko od mieszkańców i sympatyków, a dokładniej od głosowania internetowego. Aby tak się stało nieodzowna jest aktywność internautów poprzez elektroniczne głosowanie. Im więcej głosów oddamy na naszą lokalizację tym większa szansa na to, że firma Nivea wybuduje nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

Głosowanie internetowe odbywa się w dniach 11.05 - 21.06.2018 za pośrednictwem strony www.nivea.pl. W dniu 22 czerwca 2018 r. Organizator opublikuje na stronie internetowej www.podworko.nivea.pl listę Zwycięzców, którzy brali udział w Konkursie zgodnie ze Ścieżką Podstawową.

Instrukcja głosowania:

- Wejść na stronę podworko.nivea.pl
Zarejestrować się - kliknąć na pasek - logowanie/rejestracja
- Podać wymagane dane (e-mail i hasło do rejestracji - dowolne)
- Wejść na swoją pocztę i aktywować dane logowania, klikając w link wysłany przez Nivea na emaila - aktywuj konto. Ta aktywacja przenosi na stronę Podwórko Talentów Nivea.
- Następnie należy wyszukać lokalizację czyli województwo, powiat, miejscowość lub wpisać w pasek adresu https://podworko.nivea.pl/uzytkownik/logowanie?redirect_to=/2018/lokalizacja/381-zareby-koscielne
- Klikamy głosuj, następnie logujemy się po lewej stronie wpisując zarejestrowany e-mail i zarejestrowane hasło
- Zatwierdzić klikając - oddaj głos. Oddajemy głos do momentu aż uzyskamy dziękujemy za Twój głos.
- W kolejnych dniach nie potrzeba ponownie rejestrować konta tylko wystarczy oddać głos.

Należy pamiętać o codziennym głosowaniu. Prosimy o przekazanie tej wiadomości wszystkim, których znacie.

Zachęcamy Wszystkich do głosowania na nasz projekt.
Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy.

Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.

Pobierz informacjęOferty pracy PUP w Ostrowi Mazowieckiej aktualne na dzień 18.05.2018r.

Pobierz informacjęMuzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej organizuje cykl wykładów oraz spotkań historycznych, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych poznaniem historii naszego regionu.

W ofercie znajdą państwo:

Przechadzki po Ostrowi Mazowieckiej, w których poznać będzie można najważniejsze wydarzenia z historii miasta, ciekawostki z życia rtm. Witolda Pileckiego i Marii z Ostrowskich Pileckiej, fakty i wydarzenia z okresu rozbiorów Polski oraz I i II wojny światowej.

Cykl wykładów poświęconych początkom miejscowości z terenu Ostrów Mazowiecka, historii północno-wschodniego Mazowsza, osadnictwu rycerskiemu, mieszczańskiemu i cudzoziemskiemu na pograniczu mazowiecko-litewskim, historii drobnej szlachty z tych terenów oraz miejsc pamięci związanych z powiatem Ostrów Mazowiecka.

Z okazji Dnia Flagi RP mamy również zajęcia :
Od runów i znaków książęcych po herby miejskie i samorządowe poświęcone Heraldyce, a więc nauce o herbach, jak również symbolach narodowych i ich genezie.

Zajęcia dla grup zorganizowanych prowadzone są BEZPŁATNIE

w środy i czwartki w godz.10:00 - 13:00, po wcześniejszym umówieniu się.

Informujemy również, że we wtorki o godz. 17:00 uruchomiliśmy także cykl spotkań poświęconych Genealogii. Najbliższe odbędą się w dniach 15 maja, dla grupy początkujących - zaczynających swoją przygodę z genealogią oraz 22 maja - grupa zaawansowana - osoby, które mają już pierwsze kroki w tworzeniu drzewa genealogicznego za sobą.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty muzealnej, którą przesyłamy w załączeniu

Pobierz informacjęInformacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy.

Pętkowo Wielkie - dnia 07.05.2018 - w godz. 8.00-14.00

Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.
Wyłączenie z ruchu przejazdów Kępiste-Borowe, Rostki-Daćbogi.

Pobierz informację
Obrazek


WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ (WOT) – są piątym samodzielnym rodzajem sił zbrojnych. Ich misją jest obrona lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, ale także podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

Cele i zadania Wojsk Obrony Terytorialnej:
1. Zwiększenie potencjału Sił Zbrojnych RP.
2. Wspieranie działań w zakresie ochrony ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, ataków w cyberprzestrzeni,
destabilizacji i dezinformacji.
3. Współpraca z pozostałymi elementami systemu obronnego państwa, w tym szczególnie z administracją rządową
i samorządową.
4. Wzmacnianie wartości obywatelskich i patriotycznych.
5. Prowadzenie działań obronnych i asymetrycznych.

Wymogi ustawowe dla kandydatów terytorialnej służby wojskowej:
1. Posiada obywatelstwo polskie;
2. Posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej;
3. Posiada wiek co najmniej 18 lat;
4. Nie był karany za przestępstwo umyślne;
5. Posiada odpowiednie wykształcenie do pełnienia służby na stanowisku służbowym w danym korpusie;
6. Nie był przeznaczony do służby zastępczej.

Postepowanie rekrutacyjne wobec ochotników do WOT ma charakter konkursowy. Podstawą rekomendacji w sprawach powołania danej osoby stanowić będą wyniki nauczania i poziom kwalifikacji, wynikający z treści świadectw oraz innych dokumentów stanowiących załączniki do wniosku, wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz potrzeby Sił Zbrojnych, w tym jednostek wojskowych WOT.

Więcej informacji uzyskasz w:
Wojskowej Komendzie Uzupełnień
ul. Serocka 3
07-200 Wyszków
tel. 29-742-30-25
www.wkuwyszkow.wp.mil.pl
wkuwyszkow@ron.mil.pl

Oferty pracy PUP w Ostrowi Mazowieckiej aktualne na dzień 20.04.2018r.
Pobierz
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej
informuje, że w związku z trwającą akcją składania rocznych zeznań podatkowych za 2017 rok zostanie wydłużony czas pracy Urzędu.

W dniach 26 oraz 27 kwietnia 2018 roku Urząd czynny będzie w godzinach od 7:30 do 18:00.

Serdecznie zapraszamy


PobierzOgłoszenie Wójta Gminy Zaręby Kościelne z dnia 17 kwietnia 2018 roku
w sprawie podjęcia przez Radę Gminy Uchwały Nr XXIX/219/18 z dnia 26 marca 2018r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu Gąsiorowo.
PobierzOcena jakości wody z wodociągu Gminy Zaręby Kościelne za I kwartał 2018r.
Pobierz sprawozdanie z badania
Obrazek
Pobierz

Obrazek

I N F O R M A C J A

W związku z formowaniem 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie w struktury, której wchodzi 52 batalion lekkiej piechoty w Komorowie w dniu 18.04.2018r. w godzinach od 9:00 do 13:00 przedstawiciele Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Wyszkowie pełnić będą dyżur w Urzędzie Gminy w Zarębach Kościelnych. Podczas dyżuru zainteresowani pełnieniem służby w Wojskach Obrony Terytorialnej będą mogli dowiedzieć się o zasadach
naboru i pełnienia terytorialnej służby wojskowej oraz złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami ( świadectwo ukończenia szkoły, świadectwa ukończonych kursów).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Obrazek
Powiatowy Urząd Pracy informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień: 06.04.2018r.
PobierzJuż dzisiaj złóż wstępnie wypełniony PIT za 2017 r.

• Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) to propozycja rozliczenia PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017, przygotowana przez urząd skarbowy.
• PFR możesz uzupełnić o ulgi (np. na dzieci), odliczenia czy 1% podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP).
• Dzięki PFR roczny PIT złożysz szybko i pewnie, bo znacznie spada ryzyko błędów popełnianych przy samodzielnym składaniu deklaracji podatkowej.

Pobierz
Obrazek


ObrazekPowiatowy Urząd Pracy informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień: 23.03.2018r.
PobierzSesja Rady Gminy Zaręby Kościelne - 26.03.2018r. o godz. 13.00

Zapraszamy na posiedzenie XXIX Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 26 marca 2018r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zarębach Kościelnych. Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 13.00.Wymiana urządzeń grzewczych pobierz i wypełnij ankietę.

Szanowni Państwo!

Wójt Gminy Zaręby Kościelne informuje, że w terminie od 21.03.2018 do 11.04.2018r. roku będzie prowadzony nabór deklaracji badających zainteresowanie mieszkańców Gminy udziałem w projekcie pozwalającym na dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych.

W ramach projektu Gmina będzie ubiegała się o dofinansowanie w wysokości 75% netto kosztów kwalifikowanych na wymianę urządzeń grzewczych oraz zakupu i dostawy instalacji OZE.


Ankieta uczestnictwa w programieKonkurs Innowator Mazowsza to już 10 lat na Mazowszu.

Obrazek

Pracujesz naukowo, założyłeś niedawno firmę, jesteś innowacyjny – idealnie pasujesz do naszego Konkursu! Aplikuj do naszego Konkursu! Złóż aplikację do Innowatora Mazowsza!
Innowator Mazowsza to Konkurs promujący nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu.
Ideą Konkursu jest promowanie kultury kreatywności i ducha przedsiębiorczości,
Konkurs skierowany jest do dwóch grup: mazowieckich przedsiębiorców oferujących najbardziej innowacyjne produkty lub usługi, stosujących nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe.
Adresowany jest także do młodych, twórczo myślących, kreatywnych naukowców, których prace doktorskie zawierają innowacyjne rozwiązania nadające się do zastosowania w praktyce gospodarczej.

O nagrody można ubiegać się w dwóch kategoriach:

Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec.


Dla najlepiej ocenionych uczestników przewidziane są następujące nagrody:

- w kategorii Młoda Innowacyjna Firma

I miejsce: 25.000 zł brutto,
II miejsce: 15.000 zł brutto,
III miejsce: 10.000 zł. brutto;

- w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec

I miejsce: 15.000 zł brutto,
II miejsce: 12.500 zł brutto,
III miejsce: 10.000 zł. brutto

Konkurs „Innowator Mazowsza” objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Termin składania wniosków upływa 27. 04. 2018 r. (sekretariat czynny do godz. 16.00).
Liczy się data wpłynięcia wniosku wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami.
Szczegółowe informacje na temat zasad Konkursu, regulaminu oraz wzory formularzy odpowiednich dla poszczególnych kategorii dostępne są na stronie: http://www.innowacyjni.mazovia.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w Konkursie.
Nie zwlekaj i jak najszybciej złóż aplikację konkursową!
Powiatowy Urząd Pracy informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień: 16.03.2018r.
PobierzINFORMACJA O OPŁACIE ZA ZMNIEJSZENIE NATURALNEJ RETENCJI TERENOWEJ

W dniu 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017r., poz. 1566 ze zm.), wprowadzająca istotne zmiany w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce. Do takich zmian należy wprowadzenie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Ustawa nakłada na Wójta obowiązek związany z poborem opłat za usługi wodne związane ze zmniejszeniem retencji.

Art. 269 ustawy Prawo wodne wprowadza obowiązek dokonywania opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej i nakłada obowiązek uiszczenia opłaty za usługi wodne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie tej retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej.

Zgodnie z art. 270 ust. 7 ustawy Prawo wodne, wysokość opłaty za w/w usługę wodną zależy odpowiednio od wielkości powierzchni uszczelnionej, rozumianej jako powierzchnia zabudowana wyłączona z powierzchni biologicznie czynnej oraz zastosowania kompensacji retencyjnej. Sposób obliczania opłaty za tę usługę wodną reguluje art. 272 ust. 8 w/w ustawy ustala, że wysokość opłaty ustala się jako iloczyn jednostkowej stawki opłaty, wyrażonej w m2 wielkości utraconej powierzchni biologicznie czynnej oraz czasu wyrażonego w latach.

Władający nieruchomością o powierzchni powyżej 3500 m2, która została zabudowania w co najmniej 70%, zobowiązani są do przedstawienia danych dotyczących wielkości utraconej powierzchni biologicznie czynnej w m2, do Wójta Gminy Zaręby Kościelne w terminie do 26.03.2018r. dostarczając wypełnione oświadczenie w zakresie punktu 1 4. Pozostali władający składają oświadczenie wypełniając pkt 1.

Oświadczenie dostępne jest w formie elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Gminy Zaręby Kościelne oraz w BIP Gminy Zaręby Kościelne, a także w formie papierowej w siedzibie Urzędu Gminy – pokój nr 14.

Wójt Gminy Zaręby Kościelne, w formie informacji, przekaże podmiotom obowiązanym do ponoszenia opłat za usługi wodne, wysokość przedmiotowej opłaty, zawierającej także sposób obliczenia tej opłaty. Wniesienie opłaty powinno nastąpić w terminie 14 dni od dnia, w którym doręczono informację w kasie Urzędu Gminy Zaręby Kościelne lub na rachunek bankowy urzędu gminy, wskazany w informacji. Opłatę należy wnosić za okresy kwartalne.

Jednostkowe stawki opłat za usługi wodne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne wynoszą:
1) bez urządzeń do retencjonowania wody z powierzchni uszczelnionych trwale związanych z gruntem – 0,50 zł za 1 m2 na 1 rok;
2) z urządzeniami do retencjonowania wody z powierzchni uszczelnionych o pojemności:
a) do 10% odpływu rocznego z powierzchni uszczelnionych trwale związanych z gruntem – 0,30 zł za 1 m2 na 1 rok,
b) od 10 do 30% odpływu rocznego z obszarów uszczelnionych trwale związanych z gruntem – 0,15 zł za 1 m2 na 1 rok,
c) powyżej 30% odpływu rocznego z powierzchni uszczelnionych trwale związanych z gruntem – 0,05 zł za 1 m2 na 1 rok.

Pobierz oświadczenieWyłączenia prądu na terenie gminy planowane na 19-25 marca 2018r.

Skłody Średnie nr od 4 do 7 oraz od 11 do 15 - ST nr 09-502 - 22.03.2018
w godz. 9.00-14.00


Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.


Pobierz informacjeWymiana urządzeń grzewczych.
Spotkanie informacyjne - 20.03.2018, godz.11:00.

SPOTKANIE INFORMACYJNE


Wójt Gminy Zaręby Kościelne informuje, o spotkaniu informacyjnym dla mieszkańców Gminy zainteresowanych udziałem w/w. projekcie.
Dnia 20.03.2018 o godzinie 11:00.
Sala konferencyjna Urzędu Gminy, ulica Kowalska 14 miejscowość Zaręby Kościelne

Podczas spotkania zostaną udzielone informacje o kwestiach technicznych, zasadach przyznawania dofinansowania oraz kwotach związanych z inwestycją.


Szanowni Państwo!

Wójt Gminy Zaręby Kościelne informuje, że w terminie od 21.03.2018 do 31.03.2018r. roku będzie prowadzony nabór deklaracji badających zainteresowanie mieszkańców Gminy udziałem w projekcie pozwalającym na dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych.

W ramach projektu Gmina będzie ubiegała się o dofinansowanie w wysokości 75% netto kosztów kwalifikowanych na wymianę urządzeń grzewczych oraz zakupu i dostawy instalacji OZE.

Pobierz informacjePowiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień: 09.03.2018r.
PobierzDebata społeczna - „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na debatę społeczną, która odbędzie się
w Urzędzie Gminy Zaręby Kościelne - 14 marca br. o godz. 12.00

Podczas spotkania będziemy rozmawiać na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, służby dzielnicowego, a także stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Zaręby Kościelne.

Plakat informacyjny - pobierzBiuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie - OSTRZEŻENIE Nr 8

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Opady marznące/1, Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 10:00 dnia 06.03.2018 do godz. 22:00 dnia 06.03.2018

Przebieg: Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%, Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Ewa Łapińska,
Godzina i data wydania: godz. 06:27 dnia 06.03.2018

PobierzObwieszczenie o wydaniu Decyzji Nr 50/O/2018 w sprawie nabycia własności nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym - Właściciel nieustalony przez Powiat Ostrowski.
PobierzPowiatowy Urząd Pracy informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień: 02.03.2018r.
PobierzPowiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o możliwości składania wniosków na pozyskanie dofinansowania:

- możliwości składania przez osoby bezrobotne wniosków na udzielanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej,
- realizacji projektu w ramach PO WER (III) 2014-2020,
- realizacji projektu w ramach RPO WM (II) 2014-2020.

Ogłoszenia w załączeniu.
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gosp.Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy.Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy.Ruszył nabór na urzędników wyborczych

Zapraszamy do zapoznania się z załącznikami dot. naboru na urzędników wyborczych.


Pismo przewodnie z KBW
Informacja Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ostrołęce z dnia 21 lutego 2018 roku.
Wzór zgłoszenia kandydata na urzędnika wyborczego.Rolniku złóż wniosek o przyznanie płatności na 2018 rok za pomocą aplikacji eWniosekPlus
Pobierz informacjePowiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień 23.02.2018r.
PobierzZAPRASZAMY NA DYŻUR TELEFONICZNY - Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej

26 lutego 2018 r. mija termin złożenia JPK_VAT za styczeń 2018 r.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej informuje, w tym dniu tj. 26 lutego 2018 r. do godziny 22ºº uruchomione zostaną specjalne punkty informacyjne z numerami telefonów:

607 586 277, 607 919 877

pod którymi pracownicy Urzędu będą udzielać merytorycznego wsparcia w zakresie JPK_VAT.

W pozostałe dni będzie można uzyskać informacje i merytoryczne wsparcie telefoniczne nt. Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT (JPK_VAT) w godz. 8ºº- 15ºº pod numerami telefonów:

29 645 20 44, 29 645 20 30, 29 645 20 26, 29 645 20 24

Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym

Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do podpisania JPK_VAT potrzebny jest bezpłatny Profil Zaufany (eGO) lub certyfikat kwalifikowany (płatny, komercyjny sposób autoryzacji danych).

Więcej informacji w załączeniu.Wyłączenia prądu na terenie gminy planowane na 26.02-04.03

Niemiry nr od 1 do 30, Kosuty nr od 19 do 21 w dniu 28.02.2018 - godz. 11.00-14.00

Pobierz informacjePowiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień 16.02.2018r.
PobierzSPECJALNE DYŻURY JPK_VAT DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej zapewnia pomoc dla przedsiębiorców, którzy do 26 lutego 2018r. składają pierwszy raz JPK_VAT za styczeń 2018r.

Do 24 lutego w siedzibie urzędu skarbowego został uruchomiony punt konsultacyjny, w którym wyznaczeni pracownicy będą wyjaśniać, jak tworzyć JPK_VAT, korzystać z aplikacji e-mikrofirma oraz jak założyć i potwierdzić profil zaufany (eGO).

Dodatkowo powyższe informacje będzie można uzyskać w soboty 17 i 24 lutego w godzinach 9.00 - 13.00 podczas dyżurów pełnionych przez pracowników Urzędu.

Do potwierdzenia profilu zaufanego potrzebny jest aktualny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).Wyłączenia prądu na terenie gminy planowane na 22-02-2018r.

Aktualne informacje o wyłączeniach znajdują się też na stronie Internetowej: www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach.

Zapraszamy również do rejestracji do newslettera z automatycznymi informacjami o wyłączeniach. Aby dokonać zamówienia newslettera należy przejść do zakładki www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach i wybrać jedną z opcji „Dla całego rejonu energetycznego” lub „Dla konkretnej lokalizacji”. Po dokonaniu rejestracji, w zależności od opcji, informacje o planowych pracach na sieci będą Państwu przysyłane automatycznie.

Obrazek
Harmonogram zebrań Sołeckich 2018r. - cdn.

Piątek 16.02.2018- godz. 13.00 Słody-Stachy;

Sobota 17.02.2018- godz. 14.00 Gąsiorowo;

Poniedziałek 19.02.2018- godz. 16.00 Gaczkowo;Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień 09.02.2018r.

PobierzJPK_VAT – nowe obowiązki podatników VAT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej przypomina, że od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT są obowiązani prowadzić elektroniczną ewidencję VAT i przesyłać ją jako JPK_VAT.

W dniach od 14 do 24 lutego 2018 r. w ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej nt. Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT (JPK_VAT) w siedzibie Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej będzie można uzyskać informacje i pomoc w tym zakresie.

W szczególności zapraszamy na:
-spotkania informacyjne poświęcone JPK _VAT, które odbędą się w Urzędzie Skarbowym w dniach 14 i 20 lutego 2018 r. o godzinie 10.00,
-dyżury pełnione przez pracowników Urzędu Skarbowego w dniach 17 i 24 lutego 2018 r. (sobota) w godzinach od 9.00 do 13.00, podczas których będzie można:

•uzyskać potwierdzenie profilu zaufanego,
•uzyskać informacje nt. JPK_VAT
•dokonać wysyłki JPK_VAT

Do potwierdzenia profilu zaufanego potrzebny jest aktualny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Prosimy o zapoznanie się z załącznikiem.
Pobierz informacjeDzielnicowy Gminy Zaręby Kościelne
- p.o sierż. szt Sławomir StępieńAdres e-mail: dzielnicowy.zarebykoscielne@ra.policja.gov.pl

UWAGA! PODANY ADRES MAILOWY UŁATWI CI KONTAKT Z DZIELNICOWYM, ALE NIE SŁUŻY DO SKŁADANIA ZAWIADOMIENIA O PRZESTĘPSTWIE, WYKROCZENIU, PETYCJI, WNIOSKÓW ANI SKARG W ROZUMIENIU PRZEPISÓW.

DZIELNICOWI ODBIERAJĄ POCZTĘ W GODZINACH SWOJEJ SŁUŻBY

Nr tel. 29 746 93 20 lub 506-891-594

Komisariat Policji w Małkini Górnej nie funkcjonuje całodobowo. W przypadku trudności z nawiązaniem kontaktu proszę kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Ostrowi Mazowieckiej pod nr tel. 29 746 92 00.

Rejon gminy Zaręby Kościelne obejmuje:

Zaręby Kościelne, Budziszewo, Chmielewo, Gaczkowo, Gąsiorowo, Grabowo, Kankowo-Piecki, Kępiste-Borowe, Kietlanka, Kosuty, Niemiry, Nienałty-Brewki, Nienałty-Szymany, Nowa Złotoria, Pętkowo Wielkie, Pułazie, Rawy, Rostki-Daćbogi, Skłody Średnie, Skłody-Piotrowice, Skłody-Stachy. Stara Złotoria, Zierże Zielone, Świerże-Kiełcze, Śiwerże-Kolonia, Świerże-Kończany, Świerże-Panki, Uścianek Wielki, Zakrzewo Wielkie, Zakrzewo-Kopijki, Zaręby Leśne, Zgleczewo Panieńskie, Zgleczewo Szlacheckie.

Punkt przyjęć interesantów:
środa w godz. 09:00-11:00, ul. Kowalska 16, budynek Ośrodka Zdrowia
Informacja z 07.02.2018r. o planowanych przerwach w dostawie energii elektr. w dniach 10-16.02.2018
PobierzSzkolenie z zakresu „Składania wniosków o przyznanie płatności na rok 2018 z wykorzystaniem aplikacji eWniosekPlus”
Pobierz informacje

ObrazekHarmonogram zebrań Sołeckich 2018r. - cdn.

Czwartek 08.02.2018 - godz. 13.00 Nienałty-Szymany

Piątek 09.02.2018 - godz. 15.00 Skłody Średnie

Niedziela 11.02.2018 - godz. 14.00 Niemiry, Stara Złotoria, Kańkowo Piecki

Poniedziałek 12.02.2018 - godz. 10.00 Świerże-Kolonia

Wtorek 13.02.2018 - godz. 13.00 Zaręby LeśneSesja Rady Gminy w Zarębach Kościelnych - 07.02.2018r. o godz. 13.00

Serdecznie zapraszamy na posiedzenie XXVIII Sesji Rady Gminy w Zarębach Kościelnych, które odbędzie się w dniu 7 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zarębach Kościelnych. Otwarcie obrad nastąpi o godzinie 13.00.Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień 02.02.2018r.
Pobierz informacjeBezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Geneva Trust Polska Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zaprasza mieszkanki Gminy Zaręby Kościelne na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania zostaną przeprowadzane w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii. Przed przystąpieniem do badania Panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś).

Badania w Zarębach Kościelnych będą przeprowadzane dnia 12 lutego 2018 roku w godz. od 9.00 do 17.00.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1949-1968).

Rejestracja telefoniczna: 58 767 34 55 lub 58 767 34 77.Informacja z 01.02.2018r. o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej.
Pobierz informacjeSpotkania informacyjne nt. obowiązku przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na spotkania informacyjne nt. obowiązku przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego w dniach
2 lutego i 6 lutego 2018 r.

Spotkania odbędą się w siedzibie Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej
ul. Duboisa 1 w sali konferencyjnej o godzinie 10.00

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc – 50 osób, zainteresowanych prosimy o wybór daty szkolenia i zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu na adres e-mail: us1416@mz.mofnet.gov.pl lub telefonicznie 29 645 20 80.


Pobierz informacjePrzedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.


Pobierz informacjeHarmonogram zebrań Sołeckich 2018r. - cdn.

Poniedziałek 29.01.2018: godz. 19.00 Budziszewo

Wtorek 30.01.2018: godz. 10.00 Rawy

Piątek 02.02.2018: godz. 14.00 Kępiste-Borowe

Czwartek 08.02.2016: godz. 13.00 Nienałty-Szymany

Poniedziałek 12.02.2018: godz. 10.00 Świerże-Kolonia

Wtorek 13.02.2018: godz. 13.00 Zaręby Leśne
Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie nabycia własności nieruchomości nr 63/1 o nieuregulowanym stanie prawnym.

Dotyczy działki nr 63/1 o pow. 0,0017ha położonej w Gminie Zaręby Kościelne, obręb Gąsiorowo.

Pobierz obwieszczeniePowiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień 26.01.2018r.
PobierzBEZPŁATNE PROGRAMY PROFILAKTYCZNE REALIZOWANE PRZEZ SPZZOZ
W OSTROWI MAZOWIECKIEJ


PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY

Badania skierowane do pań w wieku 25-59 lat, ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonanego badania cytologicznego. Panie z określonej grupy wiekowej mogą zgłaszać się bez skierowania. Badania wykonywane są przez lekarzy w ramach:

Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Dubois 68,
tel. do rejestracji 29 746 21 48,

Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Małkini Górnej, ul. Biegańskiego 3,
tel. do rejestracji 509 899 137.


PROGRAM PROFILAKTYKI GRUŹLICY

Realizowany jest w Powiatowej Przychodni Zdrowia w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Okrzei 8 przez pielęgniarki POZ wobec osób zadeklarowanych na ich listę.

Program adresowany jest do osób dorosłych, nieposiadających w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, w tym – w szczególności:
osób, które miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą lub,
osób, u których stwierdza się przynajmniej jedną z następujących okoliczności usposabiających: długotrwałe bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwałą chorobę, uzależnienie od substancji psychoaktywnych, bezdomność.

W ramach programu pielęgniarka POZ przeprowadza wywiad w kierunku gruźlicy wraz z wypełnieniem ankiety oraz skierowania do dalszej diagnostyki leczenia w poradni Gruźlicy i Chorób Płuc.

PobierzObrazek


Strażackie OSCARY 2018 pod Patronatem Honorowym Marszałków
15 województw

Pobierz informacjePowiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień 19.01.2018r.
PobierzBadanie mammograficzne w Zarębach Kościelnych: 1 luty 2018 r.

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Badania w ramach tego Programu są bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Pod marką LUX MED jesteśmy firmą, wykonującą ponad 200 tysięcy badań rocznie. Nasza działalność opiera się na pracy mammobusów, które każdego dnia, w całej Polsce prowadzą badania w ramach programu profilaktycznego.

Wzorem poprzednich naszych wizyt chcielibyśmy przeprowadzić badania mammograficzne w miejscowości Zaręby Kościelne w terminie: 1 luty 2018 r. przy Ośrodku Zdrowia, ul. Kowalska 16A

Pobierz informacjeHarmonogram zebrań Sołeckich 2018r.

Piątek 19.01.2018
godz. 13.00 Nienałty-Brewki
godz. 18.30 Zakrzewo-Kopijki

Poniedziałek 22.01.2018
godz. 16.00 Uścianek Wielki

Wtorek 23.01.2018
godz. 12.00 Kietlanka

Czwartek 25.01.2018
godz. 10.00 Nowa Złotoria

Poniedziałek 29.01.2018
godz. 19.00 Budziszewo

Wtorek 30.01.2018
godz. 10.00 RawyKalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku.

Urząd Statystyczny w Warszawie realizuje prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowe. Mają one charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Na wysoką jakość wyników ma wpływ uczestnictwo w badaniach wszystkich wylosowanych gospodarstw oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

Przez cały rok, równocześnie, prowadzonych jest wiele badań. Stopień ich realizacji i dane pozyskane z każdego gospodarstwa (nawet jednoosobowego) są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji. Aktywny udział w badaniach przekłada się na wielkość wskaźników ekonomicznych m.in. umożliwiających ocenę sytuacji społeczno-gospodarczej, wspierających proces monitorowania i oceny skuteczności podejmowanych działań (w tym na poziomie regionalnym). Wyniki badań ankietowych wykorzystywane są do analiz w zakresie rynku pracy, warunków życia ludności, określania poziomu ubóstwa, pośrednio do waloryzacji rent i emerytur, czy ustalania płacy minimalnej, a także do pozyskiwania środków na inwestycję przez jednostki samorządu terytorialnego.

Kalendarium badań w 2018 roku.Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień 12.01.2018r.

PobierzWyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.

Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.


Co masz zrobić?

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!


Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

- wersja bez tłumacza języka migowego: https://www.youtube.com/watch?v=jGOrbygR208

- wersja z tłumaczem: https://www.youtube.com/watch?v=eQVZaB5qeOsNOWE OBOWIĄZKI PODATNIKÓW VAT

Od 1 stycznia 2018 r. wszystkie podmioty, które prowadzą działalność opodatkowaną podatkiem VAT, w tym również rolnicy, mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej w postaci tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT).

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej: www.jpk.mf.gov.pl

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, w tym również podmiotów prowadzących działalność rolniczą zapraszam na spotkania informacyjne nt. obowiązku przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego, które odbędą się w dniach 16 stycznia i 23 stycznia 2018 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Stanisława Duboisa 1.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc – 50 osób, zainteresowanych prosimy o wybór daty szkolenia i zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu na adres e-mail: us1416@mz.mofnet.gov.pl lub telefonicznie 29 645 20 80.

Pobierz informacjePowiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje o ofertach pracy aktualnych na dzień 05.01.2018r.
PobierzInformujemy, iż Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego od dnia 1 stycznia 2018 r. rozpocznie realizację Projektu „Od stażu do angażu – aktywizacja społeczno – zawodowa osób z niepełnosprawnościami”.
Pobierz informacje
Harmonogram odbioru odpadów na 2018 rok.
PobierzWycinka drzew – obowiązujące procedury.

Informujemy o bieżącym stanie prawnym na temat uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów z gruntów, które nie stanowią lasu:

Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody (Dz.U. z 2016r. poz. 2134), osoby fizyczne planujące wycinkę drzew na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, mają obowiązek dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew do Urzędu Gminy, ul. Kowalska 14, pok. nr 10.

Zgłoszenie zawiera imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości, z której drzewo ma być usunięte, oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości.

Zgłoszenie usunięcie drzewa lub krzewu - druk do pobrania poniżej.

Obowiązkowi zgłoszenia podlegają drzewa, których obwody pni na wysokości 5 cm przekraczają:

- 80 cm w przypadku topoli, wierzby, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego;

- 65 cm w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej, platanu klonolistnego;

- 50 cm w przypadku pozostałych gatunków drzew.

W ciągu 21 dni od dnia zgłoszenia zostaną przeprowadzone oględziny przeznaczonych do usunięcia drzew przez pracownika Urzędu Gminy lub inne upoważnione osoby.

Usunięcie drzew będzie możliwe, jeżeli w terminie 14 dni od dnia dokonania oględzin Gmina nie wniesie sprzeciwu do ich wycinki.

W przypadku nieusunięcia drzewa przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin – konieczne jest złożenie nowego zgłoszenia.

Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin wystąpiono o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę, a budowa ta ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, z której usunięto drzewo, Gmina nakłada na właściciela nieruchomości obowiązek uiszczenia opłaty za jego wycinkę.

Drzewa lub krzewy usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego - bez względu na obwód pnia - nie podlegają zgłoszeniu, ani uzyskaniu zezwolenia.

W pozostałych sytuacjach, tj. usunięcie drzew na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, usunięcie drzew rosnących na nieruchomościach nie będących własnością osób fizycznych, wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzew.

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/ krzewów - druk do pobrania poniżej.

Wycinka drzew z lasów, które nie stanowią własności Skarbu Państwa:

Wycinka drzew z działek stanowiących las - będących własnością osób fizycznych - możliwa jest po uzgodnieniu z leśniczym.

Zgłoszenie usunięcie drzewa lub krzewu - druk do pobrania.

Wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew/ krzewów - druk do pobrania.
udostępniono: 07.11.19 12:17 opis zmiany: edycja informacji
| zmiany dokonał: Maciej Ogonowski
| dziennik zmian | wersja do druku