standardowy wygląd strony | większy kontrast: A  A  | większa czcionka: A+  A++ 
Logo BIPNaglowek
Biuletyn Informacji Publicznej gminy Zaręby Kościelne
zareby.ornet.pl
-Podstawowe dane
Aktualności
Spis Powszechny 2021
Powszechny Spis Rolny - 2020r.
Wybory
Władze
Organizacja urzędu
Kultura i sport
Prawo lokalne
Podatki i opłaty
Fundusz sołecki
Strategie, plany, inne
Rejestry i ewidencje
Jednostki
Jednostki - sprawozdawczość
Finanse
Sprawozdawczość budżetowa
Przetargi
Obsługa interesanta
Ochrona Danych Osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Rządowe Centrum Legislacji
Redaktorzy, instrukcja obsługi
Serwis
-Rejestr zmian i statystyki
-Wyszukiwarka
Aktualności 2021 rokZaproszenie do udziału w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie pod patronatem Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi.
Konkurs jest adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Pobierz informacjęList Ministra - Michała Dworczyka z dnia 8 lutego 2021r.

Pobierz informacjęINFORMACJA

Informuję, że od dnia 11 lutego 2021 r. (czwartek)w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, przywrócona zostaje praca w godzinach 8.00-16.00.

Starosta Ostrowski
(-) Zbigniew Chrupek

Dopłaty do materiału siewnego płyną na konta rolników

Ponad 14,3 mln zł wypłaciła do tej pory Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach dopłat do materiału siewnego za rok 2020. Dla sześćdziesięciu procent z 63 tys. rolników, którzy ubiegali się o te płatności, wydano już decyzje o przekazaniu środków.

Pobierz informacjęInformacja z dnia 05.02.2021r.

Odbiorem i wywozem nieczystości płynnych ze zbiorników bezodpływowych (szamb)
i przydomowych oczyszczalni ścieków zlokalizowanych na terenie gminy Zaręby Kościelne zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
w Zambrowie, tel. 86 271 27 00.
Paszport dla bydła będzie tańszy.
Obrazek

Od 12 lutego 2021 roku zmieniają się opłaty za wydanie paszportu bydła.

Wydanie paszportu dla bydła będzie tańsze niż dotychczas i wyniesie 1 złoty, wcześniej rolnik musiał zapłacić 1,33 zł. Do 2 zł wzrośnie natomiast opłata za wydanie duplikatu paszportu, wcześniej było to 1,33 zł. Opłata za doręczenie paszportu (przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru) przez Pocztę Polską wynosi 8,50 zł. O zróżnicowanie cen paszportów i duplikatów paszportów dla bydła od dłuższego czasu postulowali posiadacze zwierząt. Zmiana wysokości opłat związana jest z wejściem w życie nowego rozporządzenia ministra rolnictwa w tej sprawie.

Opłaty należy wnieść przed wydaniem paszportu bydła lub jego duplikatu oraz przed ich doręczeniem. Opłatę można uiścić bezpośrednio w biurze powiatowym ARiMR lub przelewem na rachunek bankowy:

BGK Nr: 46 1130 1017 0000 3160 0020 0013

POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ZARĘBY KOŚCIELNE

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 [POPŻ] współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym 1 lutego 2021 roku dzięki pomocy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Caritas Diecezji Łomżyńskiej przywieziono żywność dla mieszkańców naszej Gminy. Do pomocy w postaci paczek żywnościowych zakwalifikowane zostały osoby obecnie korzystające z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z najniższym dochodem, rodziny objęte wsparciem Asystenta Rodziny i w postaci usług opiekuńczych czy też specjalistycznych usług opiekuńczych.

Paczki żywnościowe w najbliższych dniach zostaną wydane oraz dowiezione do mieszkańców Gminy. Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy realizacji serdecznie dziękujemy.

Obrazek
Bocian z Nowej Złotorii odłowiony!

Na terenie naszej Gminy w miejscowości Nowa Złotoria w sierpniu 2020 r pojawił się Bocian biały z uszkodzonym skrzydłem. Przez wiele miesięcy nie można go było złapać, aby udzielić pomocy.

Zwisające złamane skrzydło nie było dla niego przeszkodą na tyle dużą, aby nie nie mógł przefrunąć na nowy słup, czy grunt. Nie pozwalał zbliżyć się do siebie na mniejszą odległość niż 150 m jeszcze w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

W dniu 18.01.2021 roku w czasie mrozów udało się go wreszcie odłowić i przewieźć do wyspecjalizowanego Ośrodka, gdzie otrzymał fachową pomoc.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w sprawy zwierzaków potrzebujących naszego wsparcia!
Załatwiasz sprawę w ZUS? Spotkaj się z ekspertem w wybranym przez Ciebie dniu i o konkretnej godzinie.

Pobierz informację
ObrazekZwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy w Zarębach Kościelnych informuje wszystkich producentów rolnych, że w terminie od dnia 1 lutego do dnia 1 marca 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy Zaręby Kościelne o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w ramach limitu określonego na 2021 rok.
W celu usprawnienia pracy, składane wnioski o zwrot podatku akcyzowego muszą być kompletnie wypełnione, wraz z wymaganymi dokumentami:

• Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (wniosek w załączniku)
• dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego;
• faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego w okresie od1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.;
• Oświadczenie o prowadzeniu działalności rolniczej ze wskazaniem: formy prawnej beneficjenta pomocy, kategorii przedsiębiorstwa, klasy działalności- klasa PKD (oświadczenie w załączniku;
• Klauzula RODO ( klauzula w załączniku);
• Aktualne umowy dzierżaw;

Formularz wniosku wraz z klauzulą RODO i oświadczeniem o prowadzeniu działalności rolniczej dostępny jest w siedzibie Urzędu Gminy.
W szczególności należy zwrócić uwagę na podanie prawidłowego numeru konta bankowego, na który będzie dokonywany zwrot.

Wnioski będą przyjmowane przez pracowników od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 – 15.30 w Urzędzie Gminy Zaręby Kościelne w pokój nr 3. W celu zapewnienia bezpieczeństwa zaleca się składanie wniosków przez producentów według zamieszczonego harmonogramu od 01.02.2021 do 01.03.2021.
R
oczny limit zwrotu podatku akcyzowego jest ustalony jako suma:
• kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych,
• kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 30 oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2021 roku wynosi 1 zł na 1 litr oleju.
Wypłata kwoty zwrotu nastąpi w terminie 1 - 30 kwietnia 2021 r.


Pobierz informacje oraz harmonogram składania wniosków,Pobierz wniosek na akcyzę,Pobierz oświadczenie do wniosku o akcyzę.Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID -19.
Obrazek

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 Gmina Zaręby Kościelne uruchomiła telefon kontaktowy, pod którym mieszkańcy Gminy Zaręby Kościelne będą mogli zamawiać transport do punktów szczepień.
Oferta transportu do punktów szczepień skierowana jest do osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym oraz mających trudności z dostępem do punktu szczepień ( np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).
Transport umawiamy dopiero po dokonaniu rejestracji na szczepienie.

Zapotrzebowanie na transport można zgłaszać pod numerem telefonu: 86 276 31 22
Osoba do kontaktu: Pani Maryla Szwarc
Telefon będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Gminy tj.: od 7.30 do 15.30
Zniesienie opłaty targowej w 2021 roku.

Wójt Gminy Zaręby Kościelne informuje, że zgodnie z art. 31 zm. ust. 1 ustawy z dnia 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 2255), od 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2021 r. nie pobiera się opłaty targowej, o której mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1170).

Wójt Gminy
Urszula Wołosiewicz

PobierzOstrzeżenie meteorologiczne Nr 4 wydane dnia 07.01.2021

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2C, temperatura minimalna gruntu około -4C.

Ważnośc: od godz. 19:00 dnia 07.01.2021 do godz. 09:00 dnia 08.01.2021

PobierzFerie 2021

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.

Ferie z TVP
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!

Akcja „Ferie bez nudy”
Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej.

Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.

Zachęcamy do korzystania z nich!
udostępniono: 22.02.21 13:44 opis zmiany: dodanie informacji
| zmiany dokonał: Maciej Ogonowski
| dziennik zmian | wersja do druku