standardowy wygląd strony | większy kontrast: A  A  | większa czcionka: A+  A++ 
Logo BIPNaglowek
Biuletyn Informacji Publicznej gminy Zaręby Kościelne
zareby.ornet.pl
-Podstawowe dane
Aktualności
Wybory
Władze
Organizacja urzędu
Prawo lokalne
Podatki i opłaty
Strategie, plany, inne
Rejestry i ewidencje
Jednostki
Finanse
Sprawozdawczość budżetowa
Przetargi
Obsługa interesanta
Ochrona Danych Osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Rządowe Centrum Legislacji
Redaktorzy, instrukcja obsługi
Serwis
-Rejestr zmian i statystyki
-Wyszukiwarka
Aktualności 2019
Spotkanie świąteczno-patriotyczne z polską działaczką na Litwie Panią Ireną Duchowską z Kiejdan wraz z Zespołem „Issa”

W dniu 19 stycznia na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z Panią Ireną Duchowską oraz wystąpił Polski Zespół na Żmudzi "Issa". Panie ze szkoły przygotowały piękną dekorację, a dyrekcja szkoły: Jolanta Porucznik, Danuta Nowacka i Andrzej Raźniak czuwali nad przygotowaniem uroczystości. Uroczystość rozpoczęliśmy minutą ciszy albowiem był to dzień żałoby narodowej w związku z tragicznym morderstwem Prezydenta Gdańska śp Pawła Adamowicza.

Wójt Gminy Pani Urszula Wołosiewicz przedstawiła gościom 10-minutową prezentację z pobytu na XVI Dniach Kultury Polskiej na Laudzie i Żmudzi oraz z poświęcenia i przekazania sztandaru, ufundowanego dla Związku Polaków Kiejdan na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Pani Irena opowiadała o życiu Polaków na Litwie i niełatwej walce o utrzymanie tożsamości narodowej na dawnych kresach wschodnich, gdzie po nowym ustaleniu granic po II wojnie światowej zostało wielu Naszych Rodaków. Panie Irena czytała też swoje patriotyczne wiersze, a zespół wykonał kilka utworów. Było to piękne patriotyczne i wzruszające spotkanie. Przybyli do nas goście z Jasienicy, gminy Andrzejewo oraz Boguty. Byli pracownicy gminy na czele z Panią Sekretarz Jadwigą Mikołajczyk, nauczyciele, radne powiatowe - Justyna Pętkowska, Eliza Drewnowska, Powiatowy Lekarz Weterynarii Małgorzata Kietlińska, kierownik ODR Elżbieta Karnas, dr Joanna Omieciuch wykładowca UPH w Siedlcach, wicedyrektor ZS nr2 w Ostrowi Mazowieckiej Małgorzata Jamiołkowska, dyrektor szkoły podstawowej w Jasienicy Edward Urbanowski wraz z Barbarą Łojek - organizatorką wyjazdów dzieci na Dni Kultury Polskiej.
Obrazek

Halowy Turniej piłki nożnej o "Puchar Wójta Gminy Zaręby Kościelne"

Zapraszamy na Halowy Turniej piłki nożnej o "Puchar Wójta Gminy Zaręby Kościelne", który odbędzie się 9 lutego na Hali Sportowej w Zarębach Kościelnych.
Wpisowe na turniej wynosi 120 zł. Zapisy pod numerem 608 858 055. Zapraszamy!


Obrazek
Obrazek
Komunikat do przedsiębiorców
Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych.


Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców.
Zdecydujesz, czy będziesz przechowywać i archiwizować dokumentację pracowniczą w formie papierowej czy elektronicznej. Dokumenty pracowników, których zatrudnisz po 2018 r., będziesz przechowywać tylko przez 10 lat. Będziesz również mieć możliwość, żeby skrócić z 50 do 10 lat okres przechowywania dokumentacji pracowniczej osób, które zatrudniłeś w latach 1999–2018.

Abyś mógł przechowywać przez 10 lat dokumenty pracowników, których zatrudniłeś w latach 1999–2018, złóż do ZUS oświadczenie (ZUS OSW) o zamiarze przekazania raportów informacyjnych. Potem w ciągu roku przekaż do ZUS raport informacyjny (ZUS RIA) za każdego pracownika, którego zatrudniłeś w latach 1999–2018. Jeśli rozwiążesz stosunek pracy z pracownikiem po 2018 r., przekaż do ZUS raport informacyjny wraz z dokumentem wyrejestrowującym z ubezpieczeń.


Czytaj więcej.Ogłoszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu
o rozpoczęciu procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w 2019 roku na terenie województwa mazowieckiego.

Pobierz informacjęKalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku.
PobierzBezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy: Prowadzenie produkcji pszczelarskiej.
PobierzBezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy: Prowadzenie produkcji rolniczej.
PobierzZapraszamy serdecznie na szkolenie z zakresu zasad rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich.

Szkolenie odbędzie się 23 stycznia 2019 roku o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zarębach Kościelnych (sala nr 12, 2 piętro).

Zapraszamy osoby zainteresowane!Debata na temat funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej – 17 stycznia 2019 r.

Zapraszamy Mieszkańców Powiatu Ostrowskiego do udziału
w Debacie na temat funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej.
Debata odbędzie się w dniu 17 stycznia br. (czwartek) o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.
Pobierz informację
Obrazek


Obrazek
Harmonogram wywozu odpadów z terenu Gminy Zaręby Kościelne na 2019r.
Pobierz
udostępniono: 21.01.19 13:20 opis zmiany: edycja informacji
| zmiany dokonał: Maciej Ogonowski
| dziennik zmian | wersja do druku